Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Kazimierz Ludyga z Piekar Śląskich Drukuj

ObrazKazimierz Ludyga to zasłużony działacz w strukturach PZHGP, świetny sędzia i hodowca gołębi pocztowych. Cały jego życiorys związany jest z gołębiami.

Każdy, kto choć chwilę z Nim porozmawiał, wie, że jest sympatycznym i życzliwym kolegą. Podczas pogawędki z Nim, bardzo ujęła mnie jego historia, a szczególnie opowieść o wyjeździe na urlop. Z wspomnień tych wynika, że na urlopie był tylko jeden raz przez całe życie. Jadąc na urlop umówił się z kolegą, że ten napisze mu list czy z gołębiami wszystko jest w porządku. Na ten list czekał siedem dni i w końcu nie wytrzymał. Spakował walizkę i poszedł do dworca PKP. Tuż przed dworcem dobiegła do Niego żona z listem, na który tak niecierpliwe czekał. Wtedy zgodził się wrócić i spędzić jeszcze kilka dni na wakacjach. Tak krótka historia po krótce przedstawia Nam jak wielkim fanatykiem gołębi jest ten hodowca. Sam, w latach 80-tych, chciałem nabyć gołębie od trzech mistrzów. Jednym z nich był właśnie Kazimierz Ludyga z Piekar Śląskich, który w 1979 roku był Mistrzem Polski. Co prawda długo do Niego jechałem, bo zajęło mi to… 25 lat, ale cóż - w końcu dojechałem.

Więcej…
 
Praca, Rodzina i Gołębie… nie odwrotnie - Łukasz Ficek Drukuj

ObrazŁukasz Ficek to jeden z wielu, którzy jeszcze nie mają wyników na szczeblu Mistrzostw Polski. Nie dążą jednak do tego za wszelką cenę.

Tytuł artykułu pokazuje Łukasza i innych podobnych Jemu hodowców co jest dla nich prawdziwym priorytetem.

Dla mnie tacy hodowcy są bardzo prawdziwi. Bo czy 8 do 10 godzin bycia w gołębniku, to odpowiednie podejście do tego sportu?

A co na to rodzina?

Więcej…
 
Marek Skrbek – 4 olimpijczyki w jednym roku! Drukuj

ObrazBohater naszego artykułu Marek Skrbek z Czech urodził się w 1975 roku. Jego praca to handel drzewem a hobby to gołębie pocztowe. Miłość do gołębi pocztowych odziedziczył po swoim ojcu Zdenku Skrbkowi, który również jest hodowcą gołębi pocztowych i lotuje w oddziale Opawa. Ojciec Marka już od najmłodszych lat uczył go i przyzwyczajał do obcowania i spostrzegania najmniejszych detali związanych ze zwierzętami i gołębiami. To on w dużym stopniu przyczynił się do tego, że Marek dzisiaj jest hodowcą, lotującym na tak wysokim poziomie.

Więcej…
 
Nowe zestawy lotowe! - Elita Drukuj

ObrazTeraz oszczędzasz jeszcze więcej!

Przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję.

Kupując cały zestaw oszczędzasz aż 100 zł!

Nowe zestawy zawierają wszystkie produkty Elity (15 sztuk).

Do nowych zestawów dodaliśmy nasze dwa nowe produkty:

AdenoColi-Stop oraz MineralVit.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego! - www.elitanowak.pl

Więcej…
 
34. Olimpiada Gołębi Pocztowych w Budapeszcie 2015 Drukuj

ObrazOlimpiada to święto hodowców z całego świata.Jest to kilka dni wspólnej biesiady z hodowcami z różnych krajów. Takie rzeczy, zawsze chętnie wspominamy. Ten wyjazd szczególnie utkwi niektórym w pamięci, dlatego, że olimpiada odbywała się w jednym z najpiękniejszych miast Europy– w Budapeszcie na Węgrzech. Olimpiada odbyła się w dniach 16-18 stycznia 2015 roku w trzech halach: „A”, „B” oraz „C”. W podróż na Olimpiadę wybrałem się w towarzystwie Krystiana Kahlera, Jacka Buchty, dra Jacka Kocota, Stanisława Walczaka oraz kolegi Emila z Czech. Nasz hotel znajdował się w samym centrum Budapesztu, dlatego do hal targowych mieliśmy około trzech kilometrów...

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"