Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
POCZTA HODOWCÓW - My pytamy, Wy odpowiadacie! Drukuj

Pytania na kolejny miesiąc:

Jak zwalczyliście adeno-coli w tym sezonie?

Jak dbacie o gołębie stare po zakończonym sezonie?

Przesyłajcie odpowiedzi na naszego e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Więcej…
 
Jan Klump – Profesor i Mecenas hodowli gołębi Drukuj

ObrazPana Jana Klumpa zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Przypomnę tylko, że w 1994 roku został On II Wicemistrzem Polski w kat. „A”, a w 1995 roku I Wicemistrzem Polski w kategorii „D”.

Poza tym kilkanaście razy zdobył tytuł Mistrza Okręgu Opole. Był On również Wiceprezydentem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, członkiem Zarządu Głównego, członkiem Komisji Standard przy FCI oraz jest dyplomowanym sędzią w ocenie gołębi pocztowych. Jest to Wielki Mistrz, Mecenas i Wzór hodowli gołębi pocztowych. Uznaję go za jednego z najlepszych hodowców w Polsce, jeśli nie najlepszego. Jest to człowiek, którego hodowcy darzą olbrzymim szacunkiem za wiedzę jaką posiada.

Bohater mojego artykułu dziś ma już ponad 80 lat. Podczas naszej wizyty nie mogłem wyjść z podziwu, kiedy słuchałem jego opowieści. Mówił tak wiele mądrych i ciekawych rzeczy, że nie sposób zmieścić je w jednym artykule...

Więcej…
 
NOWE CENY REKLAM W GAZECIE! Drukuj

Zapraszamy wszystkie FIRMY i SKLEPY do współpracy.

Teraz obniżamy ceny reklam o ponad 30%. Zareklamuj się u NAS!

Nowy cennik reklam:

  • cała strona A4 - tylko 390 zł!!!
  • pół strony A4 - 190 zł!
  • ćwiartka strony A4 - 90 zł!
  • ogłoszenie: 29,99 zł

NAJNIŻSZE CENY NA RYNKU PRASOWYM!

napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwoń 77 436 68 92

 
POCZTA HODOWCÓW - Jak przygotować młode do lotu? Drukuj

Odpowiada Ryszard Z.: Zanim rozpoczną się loty konkursowe wywożę gołębie minimum 15 razy na odległości od 5 - 60 km. Obloty przeprowadzam dwa razy dziennie. Staram się je wypuszczać jak najwcześniej rano i wieczorem, około godziny 5:00-6:00 oraz 18:00.

Gołębie zostają wywożone dopiero wtedy, kiedy widzę, że same trenują około 50 minut. Gdybym wywoził je wcześniej najprawdopodobniej wygubił bym sporo gołębi nawet z odległości 5 km.

Więcej…
 
Mistrzowie Najmocniejszego Okręgu Polski - Krystian Irzyk i Leon Raba Drukuj

ObrazKiedy poznałem Krystiana Irzyka szybko doszedłem do wniosku, że mam do czynienia z hodowcą, który wie, co chce. Nie trzeba być fachowcem, żeby zobaczyć, że Krystian potrafi doskonale wyciągać wnioski ze swoich pomyłek. Jest to wielka zaleta każdego hodowcy.

Wielu z nas – a szczególnie Ci łatwowierni - staje się ofiarą „cwaniaczków”, którzy chcą zarobić na naszym nieszczęściu. Nagminnie popełniamy błędy – i to nic nadzwyczajnego. Najważniejszym jest jednak to, żeby umieć je naprawić i zmienić swoje postępowanie. Myślę, że hodowca czasów dzisiejszych, to hodowca, który jest otwarty na nowe rozwiązania i pomysły – oczywiście te lepsze. Ma świadomość kiedy co i jak trzeba zmienić. Każdy hodowca zawsze mówi o dobrych posunięciach w hodowli, a zapomina o tych wszystkich głupotach, w które kiedyś wierzył. Mimo tego, Krystian nie wstydzi się swoich błędów i otwarcie się do nich przyznaje – za to Go podziwiam. Myślę, że dorósł On już do wieku, w którym człowiek jest już doświadczony. Wiem, że tylko dlatego, że jest prawdziwym dżentelmenem nie wymienia nazwisk osób, które nadużyły jego zaufania. Ale dość już o błędach… Krystian wyciągnął już odpowiednie wnioski i wie jak lotować na wysokim poziomie. Obecnie zajmuje się hodowlą razem ze swoim kolegą Leonem Rabą i wspólnie tworzą niezawodny tandem, na którym warto się wzorować.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"