Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Mistrzowie Najmocniejszego Okręgu Polski - Krystian Irzyk i Leon Raba Drukuj

ObrazKiedy poznałem Krystiana Irzyka szybko doszedłem do wniosku, że mam do czynienia z hodowcą, który wie, co chce. Nie trzeba być fachowcem, żeby zobaczyć, że Krystian potrafi doskonale wyciągać wnioski ze swoich pomyłek. Jest to wielka zaleta każdego hodowcy.

Wielu z nas – a szczególnie Ci łatwowierni - staje się ofiarą „cwaniaczków”, którzy chcą zarobić na naszym nieszczęściu. Nagminnie popełniamy błędy – i to nic nadzwyczajnego. Najważniejszym jest jednak to, żeby umieć je naprawić i zmienić swoje postępowanie. Myślę, że hodowca czasów dzisiejszych, to hodowca, który jest otwarty na nowe rozwiązania i pomysły – oczywiście te lepsze. Ma świadomość kiedy co i jak trzeba zmienić. Każdy hodowca zawsze mówi o dobrych posunięciach w hodowli, a zapomina o tych wszystkich głupotach, w które kiedyś wierzył. Mimo tego, Krystian nie wstydzi się swoich błędów i otwarcie się do nich przyznaje – za to Go podziwiam. Myślę, że dorósł On już do wieku, w którym człowiek jest już doświadczony. Wiem, że tylko dlatego, że jest prawdziwym dżentelmenem nie wymienia nazwisk osób, które nadużyły jego zaufania. Ale dość już o błędach… Krystian wyciągnął już odpowiednie wnioski i wie jak lotować na wysokim poziomie. Obecnie zajmuje się hodowlą razem ze swoim kolegą Leonem Rabą i wspólnie tworzą niezawodny tandem, na którym warto się wzorować.

Więcej…
 
Kazimierz Ludyga z Piekar Śląskich Drukuj

ObrazKazimierz Ludyga to zasłużony działacz w strukturach PZHGP, świetny sędzia i hodowca gołębi pocztowych. Cały jego życiorys związany jest z gołębiami.

Każdy, kto choć chwilę z Nim porozmawiał, wie, że jest sympatycznym i życzliwym kolegą. Podczas pogawędki z Nim, bardzo ujęła mnie jego historia, a szczególnie opowieść o wyjeździe na urlop. Z wspomnień tych wynika, że na urlopie był tylko jeden raz przez całe życie. Jadąc na urlop umówił się z kolegą, że ten napisze mu list czy z gołębiami wszystko jest w porządku. Na ten list czekał siedem dni i w końcu nie wytrzymał. Spakował walizkę i poszedł do dworca PKP. Tuż przed dworcem dobiegła do Niego żona z listem, na który tak niecierpliwe czekał. Wtedy zgodził się wrócić i spędzić jeszcze kilka dni na wakacjach. Tak krótka historia po krótce przedstawia Nam jak wielkim fanatykiem gołębi jest ten hodowca. Sam, w latach 80-tych, chciałem nabyć gołębie od trzech mistrzów. Jednym z nich był właśnie Kazimierz Ludyga z Piekar Śląskich, który w 1979 roku był Mistrzem Polski. Co prawda długo do Niego jechałem, bo zajęło mi to… 25 lat, ale cóż - w końcu dojechałem.

Więcej…
 
Nowe zestawy lotowe! - Elita Drukuj

ObrazTeraz oszczędzasz jeszcze więcej!

Przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję.

Kupując cały zestaw oszczędzasz aż 100 zł!

Nowe zestawy zawierają wszystkie produkty Elity (15 sztuk).

Do nowych zestawów dodaliśmy nasze dwa nowe produkty:

AdenoColi-Stop oraz MineralVit.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego! - www.elitanowak.pl

Więcej…
 
Praca, Rodzina i Gołębie… nie odwrotnie - Łukasz Ficek Drukuj

ObrazŁukasz Ficek to jeden z wielu, którzy jeszcze nie mają wyników na szczeblu Mistrzostw Polski. Nie dążą jednak do tego za wszelką cenę.

Tytuł artykułu pokazuje Łukasza i innych podobnych Jemu hodowców co jest dla nich prawdziwym priorytetem.

Dla mnie tacy hodowcy są bardzo prawdziwi. Bo czy 8 do 10 godzin bycia w gołębniku, to odpowiednie podejście do tego sportu?

A co na to rodzina?

Więcej…
 
Marek Skrbek – 4 olimpijczyki w jednym roku! Drukuj

ObrazBohater naszego artykułu Marek Skrbek z Czech urodził się w 1975 roku. Jego praca to handel drzewem a hobby to gołębie pocztowe. Miłość do gołębi pocztowych odziedziczył po swoim ojcu Zdenku Skrbkowi, który również jest hodowcą gołębi pocztowych i lotuje w oddziale Opawa. Ojciec Marka już od najmłodszych lat uczył go i przyzwyczajał do obcowania i spostrzegania najmniejszych detali związanych ze zwierzętami i gołębiami. To on w dużym stopniu przyczynił się do tego, że Marek dzisiaj jest hodowcą, lotującym na tak wysokim poziomie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 53

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"