Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
PORADY WETERYNARYJNE Drukuj

ObrazW ostatnim czasie rozmawiając z różnymi hodowcami, dużo dobrego słyszałem o lekarzu weterynarii Tomaszu Klimczak z Jasienicy, który jest hodowcą gołębi pocztowych i lotuje w okręgu Bielsko-Biała. Jest niewielu lekarzy weterynarii, którzy praktykują swój zawód i chcą poznać problem od podszewki a nie tylko z książki. Tomasz lotuje od dwóch lat, zatem jest „świeżo upieczonym” hodowcom. Ludzie cenią sobie go za to, że jest gotowy pomóc zawsze i wszędzie, bez względu na porę dnia. Z racji tego, że w Polsce brakuje takich weterynarzy z pasją, postanowiłem wykorzystać jego zapał i wiedzę, aby pomóc nam hodowcom w prowadzeniu hodowli. Poniżej przedstawiam kilka pytań, jakie mu zadałem.

Więcej…
 
Jan Klump - Profesor i Mecenas hodowli gołębi cz. 2. Drukuj

ObrazPo napisaniu artykułu o Janie Klump, wiele osób dzwoniło, mówiąc, że wywiad ten bardzo im się podobał. Prosili mnie, aby napisać jeszcze raz o mistrzowskiej hodowli.

Stwierdziłem, że odwiedzę go ponownie – w końcu przeprowadzanie wywiadu z takim człowiekiem to nie praca, ale prawdziwa przyjemność i zaszczyt. No i stało się. Dwa tygodnie temu porozmawialiśmy po raz kolejny. Podczas naszej dyskusji, chciałem trochę odejść od tradycyjnych pytań i porozmawiać z Nim ot tak po prostu. Fragment naszej rozmowy możecie zobaczyć poniżej.

Więcej…
 
Mistrz Oddziału Skoczów – Henryk Polok Drukuj

Obraz

Henryk Polok lotuje w oddziale Skoczów razem z prezydentem naszego związku Janem Kawalerem. W tym roku to właśnie Henryk zdobył tytuł Mistrza Oddziału Skoczów. Henryka znam od kilku lat, wiem, że to solidna firma i jak to mówią: "on nigdy nie nawala".

Kiedy z nim rozmawiałem, powiedział, że w sezonie lotowym jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby wstać później niż 5:00. Takim żołnierskim systemem wypracował sobie tytuły: Mistrz Oddziału Skoczów 2015, I Wicemistrz Rejonu Ziemi Cieszyńskiej, 16. miejsce w Okręgu Bielsko-Biała seria 7/50. No i chyba nikt mi nie powie, że wynik bierze się z przypadku, a nie z ciężkiej i regularnej pracy z gołębiami. Dlatego jak za parę dni będziecie zastanawiać się czy wstać o 5-tej czy poleżeć sobie trochę dłużej to wspomnijcie sobie takie zdanie: " o 5-tej rano, kiedy inni leżą, ja zdobywam mistrza".

Więcej…
 
Pierzenie Drukuj
Obraz

Jedno z powiedzeń mówi, że dobry towar ma dobre opakowanie. Spróbujemy to przełożyć na pierzenie gołębi. Wymiana piór lub pierzenie to ważny i niezbędny okres życia dla wszystkich ptaków. Dzięki niemu ptaki mają co roku nową pokrywę, która gwarantuje przetrwanie zimy deszczu oraz pozwala sprawnie latać. U gołębi pocztowych stwierdzamy już w maju początek tego procesu.

Więcej…
 
Śp. Jos de Klak – wspomnienie o mistrzu Drukuj

ObrazŚp. Jos van Limpt znany jest na całym świecie jako Jos de Klak. Mówiono o Nim: „najlepszy hodowca gołębi pocztowych wszechczasów”. Kupował jedynie gołębie od braci Janssen z Arendonk, ale nikomu nie udało się osiągnąć takich wspaniałych efektów, jak De Klak.

Gołębie Klak są obecnie we wszystkich krajach na świecie, w których hoduje się gołębie pocztowe. Śp. Jos de Klak zmarł kilkanaście lat temu, ale wspomnienie o nim pozostanie jeszcze na długo. Ten artykuł chciałem poświęcić właśnie jego osobie. Hodowcy, który wzorowo lotował gołębiami Janssen, dzięki czemu jeszcze bardziej rozsławił ich hodowlę na całym świecie. Śp. Jos de Klak pochodził z Reusel (Holandia). Mieszkał nieopodal gołębników braci Janssen, z którymi współpracował i przyjaźnił.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"