Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Śp. Jos de Klak – wspomnienie o mistrzu Drukuj

ObrazŚp. Jos van Limpt znany jest na całym świecie jako Jos de Klak. Mówiono o Nim: „najlepszy hodowca gołębi pocztowych wszechczasów”. Kupował jedynie gołębie od braci Janssen z Arendonk, ale nikomu nie udało się osiągnąć takich wspaniałych efektów, jak De Klak.

Gołębie Klak są obecnie we wszystkich krajach na świecie, w których hoduje się gołębie pocztowe. Śp. Jos de Klak zmarł kilkanaście lat temu, ale wspomnienie o nim pozostanie jeszcze na długo. Ten artykuł chciałem poświęcić właśnie jego osobie. Hodowcy, który wzorowo lotował gołębiami Janssen, dzięki czemu jeszcze bardziej rozsławił ich hodowlę na całym świecie. Śp. Jos de Klak pochodził z Reusel (Holandia). Mieszkał nieopodal gołębników braci Janssen, z którymi współpracował i przyjaźnił.

Więcej…
 
POCZTA HODOWCÓW - My pytamy, Wy odpowiadacie! Drukuj

Pytania na kolejny miesiąc:

Jak zwalczyliście adeno-coli w tym sezonie?

Jak dbacie o gołębie stare po zakończonym sezonie?

Przesyłajcie odpowiedzi na naszego e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Więcej…
 
POCZTA HODOWCÓW - Jak przygotować młode do lotu? Drukuj

Odpowiada Ryszard Z.: Zanim rozpoczną się loty konkursowe wywożę gołębie minimum 15 razy na odległości od 5 - 60 km. Obloty przeprowadzam dwa razy dziennie. Staram się je wypuszczać jak najwcześniej rano i wieczorem, około godziny 5:00-6:00 oraz 18:00.

Gołębie zostają wywożone dopiero wtedy, kiedy widzę, że same trenują około 50 minut. Gdybym wywoził je wcześniej najprawdopodobniej wygubił bym sporo gołębi nawet z odległości 5 km.

Więcej…
 
Jan Klump – Profesor i Mecenas hodowli gołębi Drukuj

ObrazPana Jana Klumpa zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Przypomnę tylko, że w 1994 roku został On II Wicemistrzem Polski w kat. „A”, a w 1995 roku I Wicemistrzem Polski w kategorii „D”.

Poza tym kilkanaście razy zdobył tytuł Mistrza Okręgu Opole. Był On również Wiceprezydentem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, członkiem Zarządu Głównego, członkiem Komisji Standard przy FCI oraz jest dyplomowanym sędzią w ocenie gołębi pocztowych. Jest to Wielki Mistrz, Mecenas i Wzór hodowli gołębi pocztowych. Uznaję go za jednego z najlepszych hodowców w Polsce, jeśli nie najlepszego. Jest to człowiek, którego hodowcy darzą olbrzymim szacunkiem za wiedzę jaką posiada.

Bohater mojego artykułu dziś ma już ponad 80 lat. Podczas naszej wizyty nie mogłem wyjść z podziwu, kiedy słuchałem jego opowieści. Mówił tak wiele mądrych i ciekawych rzeczy, że nie sposób zmieścić je w jednym artykule...

Więcej…
 
NOWE CENY REKLAM W GAZECIE! Drukuj

Zapraszamy wszystkie FIRMY i SKLEPY do współpracy.

Teraz obniżamy ceny reklam o ponad 30%. Zareklamuj się u NAS!

Nowy cennik reklam:

  • cała strona A4 - tylko 390 zł!!!
  • pół strony A4 - 190 zł!
  • ćwiartka strony A4 - 90 zł!
  • ogłoszenie: 29,99 zł

NAJNIŻSZE CENY NA RYNKU PRASOWYM!

napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwoń 77 436 68 92

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 53

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"