Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Mariusz Sztuber – Mistrz Okręgu Lublin w kategorii „C” Drukuj

Obraz

Nie jest regułą w naszym sporcie aby hodowca bardzo pochlebnie wypowiadał się o innym, a zwłaszcza o tym, z którym rywalizuje. Jakkolwiek nie jest to rywalizacja na szczeblu oddziału, jednakże współzawodnictwo okręgowe jest jeszcze bardziej prestiżowe.

W ten sposób o Koledze – hodowcy wypowiada się Stanisław Osek z Oddziału Lublin. Jest to hodowca odnoszący sukcesy na wielu szczeblach, tym bardziej Jego zdanie jest cenne. Takie opinie bardzo dobrze świadczą zarówno o osobie je wyrażającej jak i tej, której bezpośrednio dotyczą. Hodowcą, którego te pozytywne opinie dotyczą jest Kolega Mariusz Sztuber z Oddziału PZHGP Chełm. W ostatnich latach ciągle plasuje się na czołowych miejscach zarówno w oddziale jak i okręgu. W tym roku został mistrzem Okręgu w kategorii „ C”. Wartym uwagi jest także fakt, że sukcesy są osiągane przy dość nietypowej formie lotowania, a mianowicie z „ siodełka.” O tym sposobie lotowania, a także o całej hodowli hodowca mówi w ten sposób:

Więcej…
 
Markus Sottor – 11. miejsce w Niemczech Drukuj

ObrazMoja wizyta u Markusa Sottora była szczęśliwym przypadkiem. Krótko przed wyjazdem do Niemiec, zadzwonił do mnie Karol Paszek z Ustronia. Powiedział, że nieopodal mojej trasy, mieszka bardzo dobry hodowca pochodzący z Polski.

Markus w ciągu ostatnich kilku lat stał się znaną postacią na szczeblu oddziału, okręgu i kraju. Stwierdziłem, że skoro w tym roku zdobył 11. Miejsce w Niemczech, to muszę go odwiedzić.

Do Niemiec sprowadzały mnie jeszcze inne sprawy. Jechałem na wesele mojej chrześnicy, a przy okazji chciałem odwiedzić „stare śmieci” i znajomych, z którymi od wielu lat nie mieliśmy kontaktu. Te „stare śmieci” to małe niemieckie miasteczko – Leinzell, w okolicach Allen. Mieszkałem tam wraz z żoną i córką prawie przez 10 lat. Zanim odwiedziłem Markusa, pojechałem do Leinzell. Tam nie mogłem pominąć kilku hodowli, u których kiedyś bywałem częstym gościem. Właśnie tam przekonałem się, że w Niemieckim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, ludzie z polskimi korzeniami stanowią znaczną większość hodowców - na przykład w Leinzell ośmiu na dziesięciu hodowców to Polacy.

Więcej…
 
Będą bujać w Targach Kielce! Drukuj

Wystawa gołębi i nie tylko od 5 do 6 grudnia 2015

Najpiękniejsze gołębie pocztowe i rasowe, króliki , drób ozdobny zawitają od 5 do 6 grudnia do Targów Kielce.

Miłośnicy i hodowcy  po raz kolejny spotkają się aby poznać nietypowe okazy oraz wymienić doświadczenia. Wszystko to za sprawą odbywających się jednocześnie trzech wydarzeń, w tym Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych, Świętokrzyskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyskiej Wystawy Królików.

Więcej…
 
Perukarz, damasceński i garłacz pomorski przylecą do Targów Kielce! Drukuj

Największa w kraju Ogólnopolska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza od 30 do 31 stycznia 2016

Prawdziwe ptasie piękności po raz kolejny będą gościć w Targach Kielce na Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Dzięki doskonałej organizacji, wystawy te odgrywają ogromną rolę w działaniach Polskiego Związku Hodowli Gołębi Rasowych. To właśnie w Kielcach zatwierdzane są nowe rasy, Zarząd Związku dopuszcza je oficjalnie do hodowli i wpisuje w rejestr. W zeszłorocznej wystawie udział wzięli także hodowcy ze Stanów Zjednoczonych, Węgier, Niemiec, Słowacji i Litwy. 6500 tys. gołębi rasowych, drobiu i królików obejrzało 5400 zwiedzających.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.krajowawystawagolebi.targikielce.pl

 
POCZTA HODOWCÓW - My pytamy, Wy odpowiadacie! Drukuj

http://www.thriftstorefamily.com/7ContactUs/envelope-308015_640.pngPytania na kolejny miesiąc:

Czy badacie gołębie po sezonie lotowym?

Czy szczepicie gołębie jesienią?

Przesyłajcie odpowiedzi na naszego e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"