Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
POCZTA HODOWCÓW - My pytamy, Wy odpowiadacie! Drukuj

http://www.thriftstorefamily.com/7ContactUs/envelope-308015_640.pngPytania na kolejny miesiąc:

Czy badacie gołębie po sezonie lotowym?

Czy szczepicie gołębie jesienią?

Przesyłajcie odpowiedzi na naszego e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 
PORADY WETERYNARYJNE Drukuj

ObrazW ostatnim czasie rozmawiając z różnymi hodowcami, dużo dobrego słyszałem o lekarzu weterynarii Tomaszu Klimczak z Jasienicy, który jest hodowcą gołębi pocztowych i lotuje w okręgu Bielsko-Biała. Jest niewielu lekarzy weterynarii, którzy praktykują swój zawód i chcą poznać problem od podszewki a nie tylko z książki. Tomasz lotuje od dwóch lat, zatem jest „świeżo upieczonym” hodowcom. Ludzie cenią sobie go za to, że jest gotowy pomóc zawsze i wszędzie, bez względu na porę dnia. Z racji tego, że w Polsce brakuje takich weterynarzy z pasją, postanowiłem wykorzystać jego zapał i wiedzę, aby pomóc nam hodowcom w prowadzeniu hodowli. Poniżej przedstawiam kilka pytań, jakie mu zadałem.

Więcej…
 
Pierzenie Drukuj
Obraz

Jedno z powiedzeń mówi, że dobry towar ma dobre opakowanie. Spróbujemy to przełożyć na pierzenie gołębi. Wymiana piór lub pierzenie to ważny i niezbędny okres życia dla wszystkich ptaków. Dzięki niemu ptaki mają co roku nową pokrywę, która gwarantuje przetrwanie zimy deszczu oraz pozwala sprawnie latać. U gołębi pocztowych stwierdzamy już w maju początek tego procesu.

Więcej…
 
Jan Klump - Profesor i Mecenas hodowli gołębi cz. 2. Drukuj

ObrazPo napisaniu artykułu o Janie Klump, wiele osób dzwoniło, mówiąc, że wywiad ten bardzo im się podobał. Prosili mnie, aby napisać jeszcze raz o mistrzowskiej hodowli.

Stwierdziłem, że odwiedzę go ponownie – w końcu przeprowadzanie wywiadu z takim człowiekiem to nie praca, ale prawdziwa przyjemność i zaszczyt. No i stało się. Dwa tygodnie temu porozmawialiśmy po raz kolejny. Podczas naszej dyskusji, chciałem trochę odejść od tradycyjnych pytań i porozmawiać z Nim ot tak po prostu. Fragment naszej rozmowy możecie zobaczyć poniżej.

Więcej…
 
Mistrz Oddziału Skoczów – Henryk Polok Drukuj

Obraz

Henryk Polok lotuje w oddziale Skoczów razem z prezydentem naszego związku Janem Kawalerem. W tym roku to właśnie Henryk zdobył tytuł Mistrza Oddziału Skoczów. Henryka znam od kilku lat, wiem, że to solidna firma i jak to mówią: "on nigdy nie nawala".

Kiedy z nim rozmawiałem, powiedział, że w sezonie lotowym jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby wstać później niż 5:00. Takim żołnierskim systemem wypracował sobie tytuły: Mistrz Oddziału Skoczów 2015, I Wicemistrz Rejonu Ziemi Cieszyńskiej, 16. miejsce w Okręgu Bielsko-Biała seria 7/50. No i chyba nikt mi nie powie, że wynik bierze się z przypadku, a nie z ciężkiej i regularnej pracy z gołębiami. Dlatego jak za parę dni będziecie zastanawiać się czy wstać o 5-tej czy poleżeć sobie trochę dłużej to wspomnijcie sobie takie zdanie: " o 5-tej rano, kiedy inni leżą, ja zdobywam mistrza".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 53

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"