Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Ryszard Jakubczyk – Wicemistrz Okręgu Legnica w kat. „C” Drukuj

ObrazKolega Ryszard jest hodowcą, który ma spełnione wszystkie wymagania jeśli chodzi o hodowlę gołębi pocztowych. Dysponuje wolnym czasem, ma świetne gołębniki, dobre gołębie i wiedzę. Potrafi również obserwować swoje gołębie i zauważać błędy jakie popełnia.

Wydawałoby się, że to istna sielanka. Według mnie jednak, jego wyniki – choć i tak są bardzo dobre - mogłyby być jeszcze lepsze, gdyby miał mniej gołębi w gołębniku. Sam opowiadał mi, że najlepsze wyniki osiągał kiedy miał w gołębniku kilkanaście gołębi, więc jest tego świadomy. Myślę, że on jednak, jak wielu z nas nie potrafi ograniczyć ilości gołębi do kilkunastu sztuk. Sam wiem, że jest to bardzo trudne i jest to choroba niemal nas wszystkich.

Więcej…
 
Aleksander Zaleśny – Mistrz Okręgu Warszawa w kategorii „M” Drukuj

ObrazNa początku maja tego roku pojechałem porozmawiać z jednym z wyróżniających się hodowców Okręgu PZHGP Warszawa, Kolegą Aleksandrem Zaleśnym z oddziału Pruszków. W ubiegłym, tzn. 2015 roku został Mistrzem Okręgu w kategoriach „OPEN” i „M”. W innych kategoriach także zaznaczył swą obecność.

 

Więcej…
 
Rozwój młodych Drukuj

Badania prowadzone już w 1786 roku przez Johna Huntera i opisane w jego książce „O wydzielinach w wolach gołębi wysiadujących jaja” pokazały, że nowonarodzone gołębie w swoich pierwszych 4-5 dniach życia są jeszcze za słabe, by trawić ziarna.

W tych dniach są karmione przez rodziców wyłącznie mleczkiem (papką) produkowanym w wolach. Mleczko to substancja płynna, jasnożółta, trochę serowata. Ta papka jest bogata w substancje odżywcze i niezbędna do życia dla nowonarodzonych piskląt, bardzo łatwa w serwowaniu młodym.
Więcej…
 
ORYGINALNY GRIT BELGIJSKI Drukuj

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"