Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Gerard i Cornelis Koopman Drukuj

ImageZ doświadczeń i porad legendarnego mistrza Louis van Loon z Poppel korzystało i korzysta wielu mistrzów (i nie tylko) z Zachodniej Europy. Większość hodowców gołębi pocztowych ma specyficzne charaktery, a mianowicie starają się za wszelką cenę ukryć prawdę od kogo mają najlepsze gołębie, i kto udzielił im najcenniejszych porad i wskazówek dotyczących hodowli i lotowania gołębiami. Jednak Gerard Koopman nie należy do tej grupy hodowców – jest on na pewno hodowcą otwartym, z zasadami, a jedną z zasad nas wszystkich powinna być prawdomówność.

Więcej…
 
Wystawy Drukuj

ImageOrganizowanie wystaw świadczy bardzo dobrze o pracy i rozwoju poszczególnych oddziałów Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, szczególnie sekcji lotowych. Przygotowywanie i organizowanie wystaw i pokazów ściśle uzależnione jest od możliwości lokalowych, dostępności sprzętu wystawowego (klatek), od zasobów finansowych, ale przede wszystkim od inicjatywy ludzi, nie  tylko tych piastujących określone funkcje w poszczególnych oddziałach.

Więcej…
 
Złagodzenie zakazów Drukuj

22 stycznia złagodzeniu uległy przepisy wpowadzone w związku z przypadkami wystapienia ptasiej grypy w Polsce. Przytaczamy notatkę z oficjanej strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…
 
Jan Kaziukajtis Drukuj

ImageBoguszów Gorce - miejscowość położona w południowej części woj. Dolnoślakiego w powiecie Wałbrzyskim (Sudety Środkowe), powstało w 1973 roku z połączenia trzech miejscowości: Boguszowa, Gorc i Kuźnic Świdnickich. Na południe od Boguszowa Gorc leży mała miejscowość Unisław Śląski, w której to mieszka i hoduje swoje gołębie bohater tego artykułu kolega Jan Kaziukajtis. 

Więcej…
 
Wywiad z dr de Weerdem (cz2) Drukuj

Druga część wywiadu, przeprowadzonego przez Ada Schaerlaeckensa z doktorem de Weerdem. Podczas rozmowy doktor de Weerd, holenderski weterynarz, przekazuje swoje przemyślenia dotyczące chorób, z którymi hodowcy mogą się zetknąć. W prostych słowach opowiada o sprawach, które powinien znać każdy hodowca gołębi pocztowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"