Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złotygołąb
Mistrz Ziemi Kaliskiej Drukuj

Autor: Krzysztof Franasowicz

Kolejnym etapem mojej przejażdżki po gościnnej Ziemi Kaliskiej, była mała miejscowość Gorzyce Wielkie. Wraz z niestrudzonym, moim serdecznym przyjacielem kolegą Wiesiem Puchalskim bezbłędnie trafiamy pod wskazany adres. 

Więcej…
 
Minerały Drukuj

Autor: Bolesław Hrynyszyn

Każdy organizm żywy to współdziałanie wielu organów. Mówimy oczywiście o organizmach z wyższego stopnia ewolucji, omijając te typu Ameba (jeden z najprostszych organizmów). Do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów potrzebne są oprócz witamin, tzw. składniki mineralne, aminokwasy, mikroelementy oraz makroelementy.

Więcej…
 
Co jest lepsze, a co gorsze? Drukuj

Hodowla gołębi pocztowych to wypadkowa wielu czynników. Jedne są przypadkowe, a na inne mamy wpływ. Często stoimy przed dylematem wyboru, gdzie dobra decyzja to sukces.

Więcej…
 
Głos ma młode pokolenie Drukuj

Autor: Patrick Philippens

Odwiedziłem ostatnio hodowlę mojego starego przyjaciela. Od dłuższego czasu należy on do najlepszych hodowców w swoim związku, mimo że w bieżącym roku nie odniósł znaczących sukcesów. Wprawdzie jego gołębie niekiedy potrafią być w czołówce, jednak stopa procentowa wygranych spadła z ponad 65% na mniej niż 50%, pomimo, że Jos gra niemal tą samą drużyną wdowców, co w ubiegłym roku.

Więcej…
 
Sport błogosławieństwem? Drukuj

Żyjemy w czasach, w których szuka się sensacji. To co obecnie się liczy, to wyjątkowe wyniki, rekordy i specjalne osiągnięcia. Jeden przed drugim chce być lepszym... ale bardzo często prawidła „Fair play” są łamane, a mierniki osobistego charakteru lekceważone. W sporcie piłki nożnej bramki zdobywane są czasami ręką i to tak, by sędzia tego nie zauważył. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 55

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"