Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Hodowcy
Tadeusz Nowak - Mistrz Polski’2013 w roczniakach Drukuj
Dotąd Tadeusz Nowak – jako wydawca miesięcznika „Złoty Gołąb” – pisał o in-nych. Pisywał różne teksty. Wywiady, reportaże, wspomnienia ... Dziś przyszła kolej na niego samego. Dziś piszemy o nim. Okazja jest szczególna, wręcz znamienita. Jego roczniaki w roku 2013 sięgnęły szczytów. Jeden zespół – Jolanty Nowak, okazał się najlepszy w Polsce, drugi – zespół Nicole Nowak, uplasował się na 23 miejscu. Ten upragniony przez wielu hodowców – tytuł Mistrza Polski – stał się jego udziałem. To wielkie osiągnięcie. To wielki za¬szczyt. Nasze najszczersze gratulacje.
Więcej…
 
Waldemar Piszczała - kilkukrotny Mistrz Polski Drukuj

ObrazKolegi Waldemara Piszczały raczej nie muszę przedstawiać kolegom hodowcom ponieważ na markę swojego nazwiska zapracował sobie sukcesami jakimi ostatnimi laty osiągnął w naszym sporcie. Kolegę Waldka można nazwać hodowcom spełnionym. W swojej przygodzie z gołębiami udało mu się osiągnąć to, czego pragnie każdy hodowca - dwukrotny tytuł Mistrza Polski w GMP, a Jego gołębie godnie reprezentowały Polskę na olimpiadzie w Poznaniu i Nitrze. Jeden z Jego gołębi młodych przyczynił się do zdobycia tytułu Drużynowego Mistrzostwa Świata Gołębi Młodych w Słowacji.

Więcej…
 
Trzy gołębie olimpijskie w jednym roku - John i Jan Baeck z Belgii Drukuj

ObrazPodczas jednej z moich podróży do Belgii spotkałem się z Noëlem De Scheemaeckerem. Długo rozmawialiśmy i kiedyś zadałem mu pytanie, od kogo nabyłby teraz dobre gołębie, gdyby zaczynał hodowlę od początku. Wówczas bez namysłu wskazał braci Engels oraz Johna i Jana Baecków. Noël De Scheemaecker jest nie tylko dla mnie wielkim autorytetem, więc bez chwili wahania odwiedziłem tych hodowców i już od 2000 roku kupuję u nich gołębie.

John i Jan Baeckowie to nie przereklamowani hodowcy, lecz prawdziwi profesjonaliści w hodowli gołębi pocztowych, a zarazem żywe i chodzące encyklopedie, od których można się bardzo dużo nauczyć. Zawsze zwracałem uwagę na mistrzów, których gołębie również u innych hodowców lecą po mistrzowsku. I radziłbym, by inni koledzy hodowcy także zwracali na to uwagę.

Więcej…
 
Steve Smits Drukuj

ObrazO ile dobrze pamiętam, gołębiami zacząłem interesować się w wieku 10 lat. Wtedy już fascynowały mnie gołębie, loty, sukcesy i sława. Było to spowodowane tym, że kilkadziesiąt lat temu w Belgii hodowla gołębi pocztowych była tak powszechnie znanym i  interesującym sportem, jakim dziś jest u nas piłka nożna czy siatkówka. Gdybym miał wymienić najpopularniejsze dziedziny sportowe w tamtych latach, to były to: kolarstwo, piłka nożna i hodowla gołębi pocztowych.

Więcej…
 
Jos Joosen Drukuj

Najlepsze gołębie Jos Joosena

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"