Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Złagodzenie zakazów Drukuj

22 stycznia złagodzeniu uległy przepisy wpowadzone w związku z przypadkami wystapienia ptasiej grypy w Polsce. Przytaczamy notatkę z oficjanej strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"W dniu dzisiejszym minister rolnictwa i rozwoju wsi podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie z dnia 1 grudnia 2007 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem grypy ptaków.

Podpisany dziś akt prawny wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i łagodzi niektóre zakazy wprowadzone w związku z wystąpieniem grypy ptaków w Polsce.

Powiatowy lekarz weterynarii uzyskuje kompetencje do wydawania decyzji na organizowanie targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem żywych ptaków. Uprawnienia do podejmowania decyzji w tym zakresie jest związane z różnymi możliwymi wynikami analizy zagrożenia, determinowanymi szeregiem czynników charakterystycznych dla danego obszaru, zwłaszcza sytuacją epizootyczną i geograficzną.

Powiatowy lekarz weterynarii może też dopuścić do wypuszczania gołębi na loty treningowe lub loty konkursowe. Możliwość odbywania takich lotów, ma szczególne znaczenie, z uwagi na konieczność zapewnienia gołębiom dobrostanu."

Źródło: serwis Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"