Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Uczy się żyć na nowo... Historia niezwykła. Drukuj

Naszym bohaterem jest Sławek Sacherski, człowiek którego los ciężko doświadczył. Najlepiej jak opowie o sobie sam… Mieszkam w Smardzewie, w  gminie Sochocin, mam 43 lata. Zacząłem chorować w wieku 30 lat. Nie wiedziałem z początku co mi jest. Miałem skurcze łydek, w nocy nie mogłem spać.

Takie były pierwsze objawy tej choroby. Myślałem sobie, że może się przeziębiłem, bo wtedy wyjeżdżałem do pracy w Holandii, a tam były trudne warunki, mokro, nogi marzły. Brałem więc aspirynę. Okazało się, że to choroba Buergera. Leczyłem się nawet w Krakowie, zgodziłem się na eksperyment - przeszczep komórek macierzystych. Dzięki temu udało się opóźnić. Potem już nie było innego wyjścia. Amputowano mi prawą nogę dwa lata temu, lewą w ubiegłym roku. Broniłem się przed tym bardzo, chciałem żeby jeszcze opóźnić amputację. Uzależniłem się od środków przeciwbólowych, ale udało mi się z tego wyjść. Dobrze, że mam oparcie w rodzinie

[ ... ]

,,Do związku należę od zeszłego roku. Na początek mojej hodowli gołębie dostałem od kolegi Teodora Szewczaka z mojej miejscowości Smardzewo. W zeszłym roku lotowałem gołębie bez odbicia gdyż nie miałem zegara. Wywoziłem je do punktu wkładań w Sochocinie a pomagali mi w tym bardzo sąsiada dzieci Cezary Podlecki lat 11 i Jarosław Podlecki lat 13, łapali gołębie do koszy a później jechaliśmy na punkt wkładań by w niedziele wyczekiwać na ich przylot. Cieszyliśmy się bardzo jak przylatywały..."

Obecny kontakt z nim tel. 600073319 a numer konta BS Sochocin 14775270041103133824110193002000147750001 Sławomir Sacherski Smardzewo

Ewentualne wpływy na podane wyżej konto potrzebne byłyby na zbudowanie niskiego, ogrodowego gołębnika, żeby wyeliminować uciążliwość chodzenia po schodach, które aktualnie chociażby ze względu na zimę stwarzają duże zagrożenie. Jest on hodowcą oddziału Płońsk, sekcja Sochocin .


 

Zobacz cały artykuł w nr. 12 (grudzień 2010) magazynu "Złoty Gołąb"

 

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"