Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Reklamy

Reklama

Kampol

Zenon i Jarosław Szczepaniak z Gniezna Drukuj

Kilka dni temu odwiedziłem Wielkopolskę, zajrzałem też do Gniezna. Gdy

przekraczałem progi domu kolegi Zenona Szczepaniaka, to nie przypuszczałem,

że doznam prawdziwego zachwytu. Otóż u Szczepaniaków wszyscy,

dosłownie wszyscy żyją gołębiami! Nie ma w tym nic dziwnego, że mężczyźni

potracili głowy dla pierzastych wyczynowców.

Lotuje i Zenon, i jego syn, Jarosław. Ale Zenona wspiera jego żona, pani Róża.

Jak potrzeba, to i nakarmi gołębie, lub posprząta w gołębniku.

A na rozpoczęcie i zakończenie sezonu piecze tort. Jak z okazji urodzin!

Natomiast żona Jarosława, pani Magdalena, nie tylko wspiera męża w hodowli,

ale posiada też własną drużynę lotową!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znam realia, wiem że żony rzadko podzielają pasję swoich mężów. I nie ma w tym nic zdrożnego. Jednak życzyłbym wszystkim rodzinom, w których pasje dzielą, zamiast łączyć, większej wyrozumiałości. Nie trzeba zaraz pomagać. Wystarczy z wyrozumiałością nie rzucać kłód pod nogi.

Odwiedziny u Państwa Szczepaniaków to była prawdziwa przyjemność. Są to ludzie, u których panuje rodzinna i serdeczna atmosfera, równocześnie są aktywnymi przedsiębiorcami i co najważniejsze z naszego sportowego punktu widzenia: są to hodowcy, którzy odnoszą sukces i którym zapału i konsekwencji starczy na pewno jeszcze na wiele, wiele lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodowlę gołębi pocztowych przybliżył mi mój tato, który hodował je przez wiele lat, należał też do PZHGP. Ptaki te fascynowały mnie już jako małego chłopca, stale kręciłem się gdzieś w pobliżu gołębnika taty, podpatrując ich życie.

Mieszkaliśmy wtedy siedem kilometrów od Gniezna. W tamtych czasach nie było zegarów, z obrączkami gumowymi trzeba było jechać rowerem. Gdy gołębie wracały przykładowo ze stukilometrowego lotu po 3-4 godzinach, bo takie właśnie wyniki były wówczas standardowe, to po ściągnięciu gumki pedałowaliśmy ile sił w nogach z Łabiszynka do Gniezna. To były ciężkie lata, odnosiliśmy wtedy ogromne straty. Gołębie ginęły, bo nie było takiej klasy gołębi, jak dziś.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z roku na rok, kiedy dorastałem, tato uzyskiwał coraz bardziej zaangażowanego i kompetentnego pomocnika. W 1963 r. zapisałem się do związku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponieważ nie byłem jeszcze pełnoletni, to wymagane były podpisy od rodziców. Dostałem zgodę od rodziców i zacząłem lotować pod własnym „szyldem”. Z pomocą ojca wybudowałem sobie w przydomowym ogródku mały gołębnik.

Kilkadziesiąt lat temu gołębie były – że tak żartobliwie powiem – pochodzenia niewiadomego: a to od kolegi, a to jakiś gołąb wszedł do gołębnika i został. Więc skutkiem tego i wyniki były słabe. Ponieważ jednak zawsze byłem ambitną osobą, to stale dbałem zarówno o własny rozwój, jak i rozwój hodowli, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki.

Czyli chciał Pan podnieść poziom hodowli?

Zgadza się, zacząłem szukać lepszych gołębi. Chciałem, żeby gołębie wracały do gołębnika. Nie chciałem powtarzać już sytuacji z czasów hodowli mojego taty: w naszej miejscowości było 8 hodowców, na 100 włożonych przez nich gołębi przez cały dzień wracały 2-3 ptaki.

Po wyjściu z wojska gołębie sprowadzałem przede wszystkim ze Śląska. Wówczas – ponieważ miałem już więcej czasu – zająłem się porządnie hodowlą gołębi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gołębie pochodziły między innymi od kol. Aleksa Widery z Rybnika (za pośrednictwem Franciszka Budzianowskiego ze Strzelec Opolskich), od kol. Zimona – również z Rybnika. Było to około roku 1978. Tymi gołębiami z Rybnika zacząłem powoli zdobywać jakieś wyniki. Właściwie nie „jakieś”, tylko całkiem niezłe. W 3. grupie lotowej Gniezno (wtedy struktura organizacyjna PZHGP różniła się od dzisiejszej) zdobywałem czołowe miejsca. Gołębie Widery były bardzo skutecznymi lotnikami i na dodatek były ładne. Byłem bardzo zadowolony z tego nabytku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak jak powiedziałem, byłem zawsze bardzo ambitny i chciałem iść stale do przodu. Z artykułów prasowych dowiedziałem się, że na arenę krajową wypłynął ś.p. Józef Gryt z Ćwiklic koło Pszczyny. Z kolejnego artykułu – ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu – dowiedziałem się, że kol. Gryt jest szwagrem kol. Zimona, od którego – jak już powyżej wspomniałem – kiedyś nabyłem gołębie. Pamiętałem również, że Widera twierdził, iż gołębie posiada właśnie od Zimona. Wszystko to zaczęło się układać w mojej głowie w całość i w końcu postanowiłem odwiedzić kol. Józefa Gryta, aby zakupić od niego kilka gołębi. Odwiedziłem go na terenie jego firmy, zajmował się wówczas małym ogrodnictwem. Sprawę omówiliśmy dosłownie w biegu, ponieważ nie miał wtedy zbyt dużo czasu. Okazało się, że właściwie nie ma gołębi na zbyciu, jednak w końcu zgodził się sprzedać mi jedenaście ptaków. Bardzo się ucieszyłem. Gdy przyszedł czas odbioru gołębi, napisał do mnie list. W tamtych czasach były trudności ze zwykłymi telefonami stacjonarnymi, bo przecież o telefonach komórkowych czy internecie nikt nawet nie śnił. Pojechałem do niego, gołębie zapakowaliśmy do klatki. W trakcie rozmowy opowiedziałem mu, że mam ambicję, by uzyskiwać lepsze wyniki, na co on odrzekł, że w takim razie dołoży mi jeszcze czarnego gołębia, który – według niego – dobrze rokował. Po zakupieniu gołębi od Gryta zacząłem wystawiać je na loty, w których uzyskiwały dobre wyniki. Nadal utrzymywałem kontakt z kol. Grytem, aby na bieżąco uzupełniać materiał hodowlany w celu zachowania stałego wysokiego poziomu wyników. Gołębiami kol. Józefa Gryta lotowałem około dziesięciu lat. Te gołębie były „z żelaza”. Czołowe wyniku uzyskiwały nawet podczas najgorszej pogody. Gołębie te w oddziale gnieźnieńskim, w okręgu poznańskim robiły furorę. Miałem między innymi samicę, która jako weteranka była w Polsce pierwsza, druga, trzecia. Jej brat w okręgu poznańskim był najlepszym asem. Tymi gołębiami zdobywałem mistrzostwa ówczesnej grupy lotowej, obecnie przekształconej w oddział. Gołębiami młodymi zdobyłem wicemistrzostwo okręgu poznańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadeszły jednak takie lata, kiedy gołębie nie uzyskiwały już oczekiwanej szybkości. Wprawdzie pozostały nadal twarde i nadal powracały, nie gubiąc się po drodze, to jednak w rywalizacji nie były już takie szybkie. Przyszedł moment, kiedy przestała mnie zadowalać jakakolwiek pozycja na liście konkursowej, chciałem by moje gołębie były na pierwszej liście, chciałem mieć czołowe gołębie. Żeby poprawić szybkość gołębia, zacząłem szukać odpowiedniego materiału w kraju, a nawet za granicą. Kontaktów szukałem przede wszystkim w gazetach, poświęconych hodowli gołębi pocztowych. Nawiązywanie kontaktów ułatwiła również moja duża aktywność w związku. Przez 22 lata byłem bowiem prezesem, przez trzy kadencje byłem też członkiem okręgu poznańskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdy jeździłem na zebrania, brałem ze sobą syna, Jarosława, i w ten sposób powoli wciągnął się w tajniki naszej dyscypliny sportowej. Syn do związku wstąpił w 1993 r. Trafiłem w końcu do sympatycznego kolegi, Jerzego Koźlika. Szybko zawiązała się między nami nić porozumienia, przeszliśmy na „ty”. U niego zakupiłem sporo gołębi, ale chyba jeszcze więcej dostałem w prezencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Później sprowadziliśmy gołębie od Sigfrieda Kleina z Eberswalde w Niemczech poprzez jego kuzyna - Strzyżeckiego z Bydgoszczy. Gołębie Kleina sprawdziły się, uzyskując wysokie wyniki. Równocześnie śledziliśmy wyniki innych hodowców z Eberswalde. Zwróciliśmy uwagę na dwóch hodowców: na hodowcę o polskim nazwisku Martin Terlecki oraz na Uwe Flinta. Znów poprzez kolegę Strzyżeckiego – a ten poprzez Sigfrieda Kleina – skontaktowaliśmy się z tymi dwoma hodowcami. Udało się. Martin Terlecki i Uwe Flint zaprosili nas do siebie, pojechaliśmy do Eberswalde. Zamówiliśmy kilka gołębi, później odebraliśmy je. Gołębie te pochodziły z holenderskich gołębników: Schellens, Vandenabeele i innych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego nabytku, a listy potwierdzają klasę tych gołębi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koźlik w 2005 r. przysłał mi parkę gołębi młodych. Niestety samica zaginęła mi podczas któregoś lotu. Natomiast nakrapiany samiec o numerze 4047 jest fenomenalny. Sprawdził się zarówno na płaszczyźnie oddziału, jak i okręgu, a także na wystawach ogólnopolskich. Jest to piękny gołąb, który na dodatek świetnie lotuje. Gołąb ten jest też rewelacyjnym rozpłodowcem: w tym roku jego dzieci zrobiły po 9-10 konkursów. Za tego gołębia wiele razy serdecznie dziękowałem kol. Koźlikowi. Zresztą do dziś wisi u niego zdjęcie tego gołębia z wyszczególnionymi wynikami i pisemnymi podziękowaniami ode mnie. 

 

 Dalsza część artykułu w numerze 9 (wrzesień 2010 rok) magazynu "Złoty Gołąb".

 

Wyniki:

PL-0282-05-2923   1.0

 

 

 

 

 

 2006 – 7 wkładań / 5 konkursów
2008 – 12 wkładań / 9 konkursów
2009 – 14 wkładań / 9 konkursów
2010 – 14 wkładań / 9 konkursów

2007 – 57 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot”
Średni Dystans 300-600 km
2008 –  5 lotnik Oddziału kat. B coef. 46,13
2008 – III Nagroda kategoria Okręg.Sport B za wyczyn Wystawa Nowy Tomyśl

2009 – III Miejsce kategoria Olimpijska SPORT A Wystawa Okręgowa Poznań
2009 – I Nagroda kategoria Olimpijska SPORT A Wystawa Okręgowa Poznań
Reprezentant Okręgu Poznań na Wystawę Ogólnopolską w Sosnowcu 2010

1 m-ce/1195 goł.        NEURUPPIN 6        329 km ^2007
6 m-ce/1990 goł.        NEURUPPIN 1        329 km ^2008        
6 m-ce/2748 goł.        WITTSTOCK 3        355 km ^2009
8 m-ce/1635 goł.        DRAK/GLISSEN 2    578 km ^2008
10 m-ce/1182 goł.    GRONINGEN 1        747 km ^2010
16 m-ce/1540 goł.    NEURUPPIN 5        329 km ^2007        
17 m-ce/4631 goł.    MYŚLIBÓRZ        192 km ^2009
18 m-ce/3548 goł.    WITTSTOCK 2        355 km ^2009
18 m-ce/564 goł.    GRONINGEN 2        747 km ^2009
18 m-ce/4468 goł.    CHOJNA         221 km ^2010
20 m-ce/2805 goł.    NEURUPPIN 2        329 km ^2007        
21 m-ce/2699 goł.    WITTSTOCK 4        355 km ^2009
27 m-ce/1530 goł.    HASENWINKEL 4    376 km ^2008
28 m-ce/1735 goł.    NEURUPPIN 4        329 km ^2007        
33 m-ce/2390 goł.     NEURUPPIN 3        329 km ^2006        
34 m-ce/5725 goł.     CHOJNA 1        221 km ^2006        
36 m-ce/1745 goł.    NEURUPPIN 2        329 km ^2008
36 m-ce/3309 goł.    STENDAL 3        383 km ^2010
40 m-ce/1464 goł.    WITTSTOCK 6        355 km ^2009

 

 

PL-0282-06-1051 0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2009 – 11 wkładań / 7 konkursów
2009 – 3 lotnik Oddziału kat. B
2009 – 10 lotnik Okręgu Poznań kat. B
2009 – 36 lotnik Otwartego Mistrzost. BHGP „Dobry Lot” Kat. Średni dystans

2010 – 13 wkładań / 10 konkursów

2 m-ce/3548 goł.        WITTSTOCK 2        355 km ^2009
2 m-ce/874 goł.        NIENBURG 2         569 km ^2009
3 m-ce/1182 goł.        GRONINGEN 1        747 km ^2010
7 m-ce/2601 goł.        STENDAL 4        383 km ^2010
17 m-ce/1464 goł.    WITTSTOCK 6        355 km ^2009
21 m-ce/1580 goł.    WITTSTOCK 5        355 km ^2009
27 m-ce/4609 goł.    MYŚLIBÓRZ        221 km ^2010
31 m-ce/477 goł.        GRONINGEN 2        747 km ^2010
39 m-ce/1609 goł.    STOLZENAU 2        581 km ^2010
50 m-ce/3309 goł.    STENDAL 3        383 km ^2010

 

 

PL-0282-05-2916   0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2008 – 12 wkładań / 10 konkursów
2009 – 14 wkładań / 9 konkursów
2010 – 14 wkładań / 11 konkursów


2008 –  6 lotnik Oddziału kat. A coef. 65,07
2009 – 4 lotnik Oddziału kat. MARATON
2009 – 32 lotnik Otwartego Mistrzost. BHGP „Dobry Lot” Maraton pow. 700km
2009 – I Nagroda kategoria Olimpijska SPORT H Wystawa Okręgowa Poznań
2009 – I Miejsce kategoria Olimpijska SPORT H Wystawa Okręgowa Poznań
Reprezentant Okręgu Poznań na Wystawę Ogólnopolską w Sosnowcu 2010

2010 – 2 lotnik Oddziału kat. Maraton
2010 – 7 lotnik Okręgu Poznań kat. Maraton

5 m-ce/564 goł.        GRONINGEN 2        747 km ^2009
6 m-ce/477 goł.        GRONINGEN 2        747 km ^2010
9 m-ce/1464 goł.        WITTSTOCK 6        355 km ^2009
7 m-ce/3060 goł.        HASENWINKEL 2    376 km ^2008
16 m-ce/5940 goł.    SKWIERZYNA 1        145 km ^2005
16 m-ce/1735 goł.     NEURUPPIN 4        329 km ^2007
16 m-ce/3548 goł.    WITTSTOCK 2        355 km ^2009
17 m-ce/1182 goł.    GRONINGEN 1        747 km ^2010
19 m-ce/1580 goł.    WITTSTOCK 5        355 km ^2009
22 m-ce/5020 goł.    SKWIERZYNA         145 km ^2008        
25 m-ce/1745 goł.    NEURUPPIN 2        329 km ^2008
30 m-ce/1208 goł.    GRONINGEN 1        747 km ^2009
35 m-ce/1609 goł.    STOLZENAU 2        581 km ^2010
54 m-ce/4195 goł.    CHOJNA        221 km ^2008
58 m-ce/1505 goł.    DRAK/GLISSEN 3    578 km ^2008
59 m-ce/1195 goł.     NEURUPPIN 6        329 km ^2007


PL-0282-06-1083   0.1

 

 

 

 

 

 

 2009 – 2 lotnik Oddziału kat. MARATON
2009 – 7 lotnik Okręgu Poznań kat. MARATON
2009 – 19 lotnik Otwartego Mistrzost. BHGP „Dobry Lot” Maraton pow. 700km
2009 – I Nagroda kategoria Okręgowa Sport C Wystawa Okręgowa Poznań
2009 – I Miejsce kategoria Okręgowa Sport C Wystawa Okręgowa Poznań

2010 – 14 wkładań / 9 konkursów

1 m-ce/4468 goł.        CHOJNA         221 km ^2010
3 m-ce/1505 goł.        DRAK/GLISSEN 3    578 km ^2008
3 m-ce/2109 goł.        STENDAL 5        383 km ^2010
5 m-ce/1208 goł.        GRONINGEN 1        747 km ^2009
6 m-ce/564 goł.        GRONINGEN 2        747 km ^2009
8 m-ce/1464 goł.        WITTSTOCK 6        355 km ^2009
9 m-ce/1745 goł.        NEURUPPIN 2        329 km ^2008
11 m-ce/1530 goł.    HASENWINKEL 4    376 km ^2008
38 m-ce/477 goł.        GRONINGEN 2         747 km ^2010
41 m-ce/1757 goł.    HILLE            605 km ^2009

 

PL-0285-07-3428    0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2010 – 14 wkładań / 10 konkursów
2010 – 5 lotnik Oddziału kat. B

1 m-ce/1182 goł.        GRONINGEN 1        747 km ^2010
4 m-ce/2748 goł.        WITTSTOCK 3        355 km ^2009
6 m-ce/3435 goł.        STENDAL 2        383 km ^2010
11 m-ce/1990 goł.    NEURUPPIN 1         329 km ^2008
12 m-ce/3309 goł.    STENDAL 3        383 km ^2010
16 m-ce/2000 goł.    STOLZENAU 1        581 km ^2010

 

PL-0282-05-2795    1.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2007 – 8 wkładań / 5 konkursów
2008 – 12 wkładań / 10 konkursów
2009 – 12 wkładań / 8 konkursów
2010 – 13 wkładań / 9 konkursów

2008 – 7 lotnik samiec Oddziału w kat. OPEN 10 konk.
2008 – 1 lotnik Oddziału kat. B coef. 9,13
2008 – 2 lotnik Okręgu Poznań kat. A coef. 13,40
2008 – 8 lotnik Regionu VI kat. A coef. 13,40
2008 – III Nagroda kategoria Olimp.Sport B za wyczyn Wystawa Nowy Tomyśl
2008 – Reprezentant Okręgu Poznań w kategorii Olimpijskiej Sport B na Wystawę Ogólnopolską Sosnowiec 2009
2008 - 13 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Kategoria AS Lotowy
2008 - 14 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Średni Dystans 300-600km
2008 - 23 lotnik Konkursu Redakcji „HODOWCA” KAT. A

2009 – II Miejsce kategoria Olimpijska SPORT D Wystawa Okręgowa Poznań
Reprezentant Okręgu Poznań na Wystawę Ogólnopolską w Sosnowcu 2010

2010 – 1 lotnik Oddziału kat. A
2010 – 2 lotnik Okręgu Poznań kat. A


1 m-ce/3060 goł.        HASENWINKEL 2    376 km ^2008
2 m-ce/1745 goł.        NEURUPPIN 2        329 km ^2008
3 m-ce/4195 goł.        CHOJNA        221 km ^2008
6 m-ce/1635 goł.        DRAK/GLISSEN 2    578 km ^2008
6 m-ce/1505 goł.        DRAK/GLISSEN 3    578 km ^2008
7 m-ce/1244 goł.        STENDAL 6        383 km ^2010
8 m-ce/1990 goł.        NEURUPPIN 1        329 km ^2008
11 m-ce/1530 goł.    HASENWINKEL 4    376 km ^2008
21 m-ce/4468 goł.    CHOJNA        221 km ^2010
22 m-ce/1464 goł.    WITTSTOCK 6        355 km ^2009
27 m-ce/4609 goł.    MYŚLIBÓRZ        192 km ^2010
28 m-ce/1609 goł.    STOLZENAU 2        581 km ^2010
31 m-ce/2748 goł.    WITTSTOCK 3        355 km ^2009
34 m-ce/1540 goł.     NEURUPPIN 5        329 km ^2007
39 m-ce/3309 goł.    STENDAL 3        383 km ^2010
40 m-ce/4397 goł.    SKWIERZYNA        145 km ^2010
45 m-ce/4801 goł.    SKWIERZYNA        145 km ^2009
46 m-ce/4510 goł.     NEURUPPIN 1        329 km ^2007
52 m-ce/1735 goł.     NEURUPPIN 4        329 km ^2007        
56 m-ce/4264 goł.    CHOJNA        221 km ^2009

 

PL-0262-05-4047


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2005 – 5 wkładań / 4 konkursy        2006 – 6 wkładań / 4 konkursy
2007 – 11 wkładań / 8 konkursów        2008 – 12 wkładań / 9 konkursów
2009 – 14 wkładań / 9 konkursów        2010 – l4 wkładań / 12 konkursów


2006 – II Nagroda kategoria Okręg. Sport A za wyczyn Wystawa Nowy Tomyśl

2007 – 2 lotnik Oddziału KAT. A
2007 – 74 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot”
Krótki Dystans 100-400km

2008 – 2 lotnik Oddziału kat. B coef. 15,27
2008 – 2 lotnik Okręgu Poznań kat. B coef. 15,27
2008 – I Nagroda kategoria Okręg. Sport B za wyczyn Wystawa Nowy Tomyśl
2008 – II Nagroda kategoria Okręg. Sport B za standard Wystawa Nowy Tomyśl
2008 – 37 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Średni Dystans 300-600km
2008 – 53  lotnik Konkursu Redakcji „HODOWCA” KAT. B

2009 – 10 lotnik Oddziału kat. OPEN samce
2009 – 1 lotnik Oddziału kat. B
2009 – 2 lotnik Okręgu Poznań kat. B
2009 – 5 lotnik Oddziału kat. GMP
2009 – 17 lotnik Otwartego Mistrzost. BHGP „Dobry Lot” Kat. Średni dystans
2009 – 38 lotnik Otwartego Mistrzost. BHGP „Dobry Lot” Kat. AS LOTOWY
2009 – I Miejsce kategoria Olimpijska SPORT B Wystawa Okręgowa Poznań
Reprezentant Okręgu Poznań na Wystawę Ogólnopolską w Sosnowcu 2010
2009 – XIII miejsce w klasie Olimpijskiej Sport B za Wyczyn Wystawa Ogólnopolska Sosnowiec 2010

2010 – 2 lotnik Oddziału kat. B
2010 – 7 lotnik Okręgu Poznań kat. B

2 m-ce/3095 goł.     CHOJNA 3        221 km ^2006
2 m-ce/1635 goł.     DRAK/GLISSEN 2    578 km ^2008
2 m-ce/2109 goł.        STENDAL 5        383 km ^2010
3 m-ce/3675 goł.        HASENWINKEL 1    376 km ^2008        
3 m-ce/2699 goł.        WITTSTOCK 4        355 km ^2009
3 m-ce/1580 goł.        WITTSTOCK 5        355 km ^2009
3 m-ce/1464 goł.        WITTSTOCK 6        355 km ^2009
3 m-ce/3435 goł.        STENDAL 2        383 km ^2010
6 m-ce/1745 goł.        NEURUPPIN 2        329 km ^2008
7 m-ce/874 goł.        NIENBURG 2        569 km ^2009
7 m-ce/2000 goł.        STOLZENAU 1        581 km ^2010
9 m-ce/4510 goł.        NEURUPPIN 1        329 km ^2007        
12 m-ce/1244 goł.    STENDAL 6         383 km ^2010
13 m-ce/1735 goł.    NEURUPPIN 4        329 km ^2007        
15 m-ce/1540 goł.    NEURUPPIN 5        329 km ^2007        
19 m-ce/5095 goł.     CHOJNA 2        221 km ^2006        
22 m-ce/5630 goł.     MYŚLIBÓRZ        192 km ^2006        
25 m-ce/3714 goł.    WITTSTOCK 1        355 km ^2009
29 m-ce/4910 goł.    SKWIERZYNA 2        145 km ^2005        
30 m-ce/3060 goł.    HASENWINKEL 2    376 km ^2008
38 m-ce/1195 goł.    NEURUPPIN 6        329 km ^2007        
44 m-ce/564 goł.        GRONINGEN 2        747 km ^2009
53 m-ce/2805 goł.     NEURUPPIN 2        329 km ^2007
58 m-ce/1208 goł.    GRONINGEN 1        747 km ^2009 

NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI 2005-2010

OD MOMENTU PRZEPROWADZKI NA RUBIEŻ 7

 

WYNIKI ODDZIAŁ wypisane na miejscach 1-10.

Okręg i region wszystkie gdzie się zakwalifikowaliśmy

 

 

2005 Gołębie młode

Oddział

 

2 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. OPEN

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. TYPOWANE

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. GMP gołębi młodych

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO wg. COEFICIENTU

 

2,3,4,15,19,20,25,29,30,33,34,40,45,46,56 gołąb młody na Oddział

Okręg

 

20 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ wg. COEFICIENTU

19 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ KAT. TYPOWANE

7 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ KAT. GMP gołębi młodych

Region

 

37 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. GMP gołębi młodych

 

Sekcja

 

MISTRZ SEKCJI KAT. OPEN

 

 

 

2006 Gołębie dorosłe

Oddział

 

3 PRZODOWNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. OPEN

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO wg. COEFICIENTU

5 PRZODOWNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. TYPOWANE

1 PRZODOWNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. ROCZNE

1 PRZODOWNIK SUPER PUCHAR ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ

2 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. A

3 LOTNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. A

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. MARATON

Okręg

 

2 V-CE MISTRZ OKRĘGU POZNAŃ KAT. MARATON

15 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ KAT. A

7 LOTNIK OKRĘGU KAT. A

 

Region

 

12 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. MARATON

Sekcja

 

 

MISTRZ SEKCJI NR 12 (24 hodowców) KAT. OPEN

Wystawa Okręgowa – Nowy Tomyśl

1 Nagroda za Standard Kat. Olimpijska D – PL-0282-04-7193

1 Nagroda za Standard Kat. Olimpijska Maraton – PL-0282-99-14559

2 Nagroda za Standard Kat. Okręgowa A – PL-DE-00-105831

2 Nagroda za Wyczyn Kat. Okręgowa A – PL-0262-05-4047

 

 

 

 

2007 Gołębie dorosłe

Oddział

 

7 PRZODOWNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. OPEN

7 PRZODOWNIK ODDZIAŁU GNIEZNO wg. COEFICIENTU

3 PRZODOWNIK PUCHARU ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ

MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. A

2 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. B

 

2 i 4 LOTNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. A

4 LOTNIK ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. B

Okręg

7 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ KAT. A

Region

22 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. A

Sekcja

MISTRZ SEKCJI NR 12 (24 hodowców) KAT. OPEN2007 Gołębie młode

Oddział

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. OPEN

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. TYPOWANE

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO PUCHAR ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. GMP Młode

2 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO wg. coeficientu

 

4,5,24,26,28,34,35,37,41 Gołąb Młody Oddziału

Okręg

8 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ kat. GMP gołębi młodych

14 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ kat. OPEN

6 lotnik OKRĘGU w kat. OPEN PL-0282-07-167

Region

44 PRZODOWNIK REGIONU VI kat. GMP gołębi młodychSekcja

MISTRZ SEKCJI KAT. OPEN

Otwarte Mistrzostwo BHGP „Dobry Lot” – 2007

74 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Krótki Dystans 100-400 km – PL-0262-05-4047

85 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Krótki Dystans 100-400 km – PL-0282-05-2812

52 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Średni Dystans 300-600 km – PL-0282-04-7148

57 lotnik Otwartego Mistrzostwa BHGP „Dobry Lot” Średni Dystans 300-600 km – PL-0282-05-2923

 

2008 Gołębie dorosłe

Oddział

2 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. OPEN

2 V-CE MISTRZ PUCHARU ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ

MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. A

MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. B

MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO KAT. C

 

2 i 7 lotnik Oddziału (samce)

5 i 10 lotnik Oddziału (samice)

1,2,5 i 6 LOTNIK ODDZIAŁU KAT. A

1,2,5 i 10 LOTNIK ODDZIAŁU KAT. B

1,2,3 LOTNIK ODDZIAŁU KAT. C

2 i 8 LOTNIK ODDZIAŁU KAT. Maraton

4 i 6 LOTNIK ODDZIAŁU KAT. GMP

Okręg

1 V-CE MISTRZ OKRĘGU POZNAŃ KAT. A

2 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ KAT. B

1 V-CE MISTRZ OKRĘGU POZNAŃ KAT. C

1 V-CE MISTRZ OKRĘGU POZNAŃ KAT. D

13 PRZODOWNIK OKRĘGU POZNAŃ - SUPERMISTRZOSTWO

 

1 i 2 Lotnik Okręgu kat. A

2 Lotnik Okręgu kat. B

1 i 8 Lotnik Okręgu kat. C

 

Region

2 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. A

18 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. B

1 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. C

1 PRZODOWNIK REGIONU VI KAT. D

 

4 i 8 Lotnik Regionu VI kat. A

7 lotnik Regionu VI KAT. C

Sekcja

MISTRZ SEKCJI NR 12 (22 hodowców) KAT. OPEN

 

2008 Gołębie młode

Oddział

1 V-CE MISTRZ ODDZIAŁU GNIEZNO PUCHAR ZIEMI GNIEŹNIEŃSKIEJ

MISTRZ ODDZIAŁU KAT. LIGA goł. juniorów

4 Gołąb Młody Oddziału kat. OPEN

10 Gołąb Młody Oddziału kat. GMP

Sekcja

MISTRZ SEKCJI KAT. OPEN

  

Kopiowanie treści czy fotografii bez zgody autorów zabronione.
Za publikowane treści odpowiada J&T Nowak - wydawca miesięcznika "Złotygołąb"